• Przechowalnia 0
 • Szybki kontakt

  sklep@kup-opony.pl
  tel. 734 703 700
        tel. 505 942 005
       
  tel. 506 780 008

   FEDERAL Couragia F/X 275/45ZR19 108Y XL E/C/72 40GK9AFE

   455,64 zł

   Produkt niedostępny
   Waga:0.00 kg
   Sprawdź koszty wysyłki

   Koszty dostawy tego produktu

   Nazwa Couragia F/X
   Informacje ogólne FEDERAL COURAGIA F/X - głównym celem dla rozwoju opony jest dostosowane jej do potrzeb samochodów typu SUV. Prezentowany model sprosta wymaganiom takim jak: wysoka moc, wysoko umieszczony środek ciężkości oraz duży prześwit. Wzór bieżnika został specjalnie zaprojektowany w sposób asymetryczny aby zwiększyć jego funkcjonalność. Należy jednak pamiętać, że opony z bieżnikiem asymetrycznym montuje się zgodnie z oznaczeniami na boku opony – strona OUTSIDE (lub outware, out) montuje się zawsze na zewnątrz, a strona INSIDE (lub In, inner) musi być skierowana zawsze do wewnątrz nadkola. COURAGIA F/X dostępne są w szerokiej gamie popularnych rozmiarów i oferują doskonały stosunek jakości do ceny. Cztery główne rowki są odpowiedzialne za efektywne odprowadzanie wody, w celu zwiększenia stabilności i zapobieganiu występowania zjawiska aquaplaningu (występuje wtedy, gdy na mokrej nawierzchni opona straci kontakt z nawierzchnią drogi i unosi się na warstwie wody). Centralne żebro zapewnia efektywniejszy rozpęd samochodu, komfort i zmniejsza zużycie opony. Duże sztywne bloki na stronie zewnętrznej służą do wzmocnienia powierzchni styku z drogą, zapewniają doskonałą przyczepność na suchym oraz dokładność kierowania. Wewnętrzna strona opony charakteryzuje się znacznie większą liczbą oraz powierzchnią rowków. Bloki bieżnika są mniejsze i bardziej ponacinane generując niższy poziom hałasu podczas jazdy i zwiększając komfort jazdy. Opracowanie połączenia ze sobą barku opony i bloków bieżnika, zapewnia bardziej zrównoważoną sztywność, jednocześnie mniejsza hałas generowany przez oponę, polepsza komfort i ogólne bezpieczeństwo. Ponadto dzięki takiej konstrukcji nierównomierne zużycie opon jest skutecznie eliminowane.
   O firmie Firma Federal Tire została założona na Tajwanie w 1954 roku. W latach 1960-1979r. podjęła współpracę techniczną ze światowymi liderami rynku opon Bridgestone Corporation ,a następnie w latach 1981-2000 ściśle współpracowała z firmą Sumitomo Rubber Industries (Dunlop) co dało firmie Federal Tire niezbędne doświadczenie i duże możliwości techniczne oraz know-how do produkcji własnych opon marki Federal. Obecnie firma Federal stworzyła silną sieć zagranicznych dystrybutorów w ponad stu krajach na całym świecie.
   Rozmiar 275/45-19
   Indeks prędkości Y
   Indeks nośności 108
   Rozmiar felgi 19
   Szerokość 275
   Wysokość 45
   Producent FEDERAL
   Kod producenta 40GK9AFE
   Identyfikator opona letnia
   Typ samochody terenowe, SUV, Pickup
   Sezon letnie
   Tabela 275/45R19
   Opis XL
   Waga 16,5
   Objętość 0,115
   Opory toczenia E
   Hamowanie na mokrym C
   Poziom hałasu 72
   Symbol hałasu ))
   EAN 4713959003720
   Przeznaczenie Głównym celem rozwoju opon "Couragia" przez firmę Federal jest zapotrzebowanie na opony dla mocniejszych pojazdów typu SUV charakteryzujących się dużymi mocami, wysoko położonym środkiem ciężkości oraz wysoko umieszczonym podwoziem. Opony Couragia F/X są specjalnie zaprojektowane asymetrycznie ,gdzie połowy bieżnika nie są takie same przez co charakteryzują się lepszą zwrotnością przy większych prędkościach, poprawionym komfortem i poczuciem bezpieczeństwa oraz są cichsze od opon kierunkowych. Opony te wymagają jednak odpowiedniego montażu. Na każdej oponie asymetrycznej znajdują się oznaczenia outside / inside (strona zewnętrzna / strona wewnętrzna) i zgodnie z tymi oznaczeniami należy montować te opony. Bieżniki asymetryczne są najbardziej zaawansowanymi technologicznie bieżnikami.
   Korzyści -Cztery główne rowki lepiej odprowadzają wodę wpływając na lepsze prowadzenie i zapobiegają powstawaniu efektu „aquaplaningu” , - Środkowa część opony kieruje na żebro całą siłę rozpędu , zapewnia także komfort i zmniejsza zużycie opon. - Duże sztywne bloki opony wpływają na jej lepszy kontakt z powierzchnią drogi , zapewniając doskonałą przyczepność i poprawiając zwrotność. Zalety bieżnika asymetrycznego: - bardzo dobre odprowadzanie wody - stabilne prowadzenie auta w zakrętach przy dużych prędkościach, - opona jest cicha co poprawia komfort podczas jazdy.
   Gwarancja Pełna 5-letnia gwarancja jakości FEDERAL.
   Zdjęcia
   O Federal Firma Federal Tire została założona na Tajwanie w 1954 roku. W latach 1960-1979r. podjęła współpracę techniczną ze światowymi liderami rynku opon Bridgestone Corporation ,a następnie w latach 1981-2000 ściśle współpracowała z firmą Sumitomo Rubber Industries (Dunlop) co dało firmie Federal Tire niezbędne doświadczenie i duże możliwości techniczne oraz know-how do produkcji własnych opon marki Federal. Obecnie firma Federal stworzyła silną sieć zagranicznych dystrybutorów w ponad stu krajach na całym świecie.

   Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

   Napisz recenzję